Шестой школьный день

          

Мэта і задачы работы ў шосты школьны дзень

развернуть

Мэта выхаваўчай работы ў шосты школьны дзень:

арганізацыя  дзейнасці ў шосты школьны дзень, накіраванай на развіццё асобы вучня, стварэнне ўмоў для праяўлення і ўзбагачэння яго ўнутраных сіл, схільнасцей, здольнасцей і інтарэсаў.

Задачы выхаваўчай работы ў шосты школьны дзень:

фарміраваць у дзяцей і моладзі грамадзянскую пазіцыю праз удзел у сацыяльна значных справах, развіццё сацыяльнай актыўнасці;

далучаць дзяцей і моладзь да маральна-духоўных каштоўнасцей праз клопат і захаванне прыроднага і культурнага багацця сваёй Радзімы;

фарміраваць патрыятызм у вучняў, павагу да месцаў воінскай славы;

фарміраваць патрэбнасць у маладога пакалення да клопату аб Радзіме, яе інтарэсах у абароне і захаванні экалагічных рэсурсаў;

фарміраваць гарманічна развітую, грамадска актыўную асобу;

павышаць маральную і эстэтычную культуру вучняў;

ствараць умовы для паспяховай сацыялізацыі асобы дзіцяці;

аднаўляць і развіваць фізічныя і духоўныя якасці дзяцей адпаведнай арганізацыяй вольнага часу.

свернуть

План мерапрыемстваў

развернуть

ПЛАН МЕРАПРЫЕМСТВАЎ

шостага школьнага дня

на І паўгоддзе 2021/2022 навучальнага года

Дата

Назва мерапрыемства

Удзельнікі,

клас

Месца правядзення

Адказны настаўнік

04.09

Літаратурная замалёўка «Свята беларускага пісьменства»

2 – 9 кл.

каб. інф.тэхн.

Гушча Ю.А.

11.09

Дзень здароўя. Спартландыя “Хутчэй, вышэй, мацней”

1 – 9 кл.

 

спартыўная пляц.

 

Ладыга С.П.

18.09

Спартыўныя спаборніцтвы да Дня яднання

1 – 4 кл.

спартыўная пляц.

Трушко В.В.

5 – 9 кл.

спартыўная пляц.

Ладыга С.П.

25.09

КТС “Мы за мір!”

1 – 4 кл.

каб.пач.кл.

Шульган Л.М.

Майстар-клас “Голуб міру”

5 – 9 кл.

каб. інф.тэхн.

Кароль С.С.

02.10

Дзень настаўніка “Прыміце нашы віншаванні”

1 – 11 кл.

каб.бел.мовы і літ.

Старык В.М.

09.10

Дзень здароўя.

1 – 4 кл.

спартыўная пляц.

Старык Г.М.

5 – 9 кл.

спартыўная пляц.

Ладыга С.П.

16.10

Занятак “Кола бяспекі”

1 – 4 кл.

каб.пач.кл.

Думанская Г.Р.

Падарожжа па краіне Здароўя

5 – 9 кл.

каб. інф.тэхн.

Чырко Т.І.

23.10.

Віртуальнае падарожжа “Беларусь мая, сінявокая”

1 – 4 кл.

каб.пач.кл.

Трушко В.В.

Конкурс эрудытаў “Чым жыве мая краіна”

5 – 9 кл.

каб. інф.тэхн.

Прыгодзіч Т.А.

30.10

 

Выстава творчых работ “Асенні калейдаскоп”

1 – 11 кл.

кл.кабінеты, калідор школы

Старык Г.М.

06.11

Занятак па эканоміцы “Эканомія павінна быць эканомнай”

1 – 4 кл.

каб.пач.кл.

Думанская Г.Р.

Сакрэты дамашняй эканоміі

5 – 9 кл.

каб. інф.тэхн.

Чырко Т.І.

13.11

Дзень здароўя. Спартландыя “Вясёлыя старты”

1 – 4 кл.

спарт.зала

Шульган Л.М.

5 – 9 кл.

спарт.зала

Ладыга С.П.

20.11

Выстава малюнкаў “Шкодным звычкам “НЕ!”

1 – 4 кл.

каб.пач.кл.

Трушко В.В.

Гульня-падарожжа “Далоў шкодныя звычкі”

5 – 9 кл.

каб. інф.тэхн.

Сашко Н.К.

27.11

Гутарка “Аб бядзе па імені СНІД”

1 – 4 кл.

каб.пач.кл.

Думанская Г.Р.

Выпуск лістовак “У будучыню без СНІДа!”

5 – 9 кл.

каб. інф.тэхн.

Корзун І.Р.

04.12

Гульнявы занятак “Сябруем з законам”

1 – 4 кл.

каб.пач.кл.

Шульган Л.М.

Прававая віктарына “Нашы правы і абавязкі”

5- 9  кл.

каб. інф.тэхн.

Сашко Н.К.

11.12

Дзень здароўя. Спартыўныя рухомыя гульні

1 – 4 кл.

спарт.зала

Трушко В.В.

5 – 9 кл.

спарт.зала

Ладыга С.П.

18.12

КТС “Прывітанне, Новы год!”(навагодняе афармленне класаў і калідора школы)

1 – 4 кл.

каб.пач.кл.

Старык Г.М.

5 – 9 кл.

каб. інф.тэхн.

Корзун І.Р.

08.01

Дзень здароўя

1-9 кл.

спартыўная зала

Ладыга С.П.,

Шульган Л.М.

15.01

Віртуальнае падарожжа да Сусветнага дня запаведнікаў і нацыянальных паркаў (11 студзеня)

1-9 кл.

каб. інф.тэхн.

Чырко Т.І.

Думанская Г.Р.

22.01

Гадзіна здароўя “Вітамінная кладавая”

1-4 кл.

вучэбны каб. 2 кл.

Старык Г.М.

Дыскусія “Здаровы лад жыцця – наш выбар”

5-9 кл.

каб. інф.тэхн.

Кароль С.С.

29.01

Пазнавальная хвілінка “З гісторыі адкрыццяў”

1-4 кл.

вучэбны каб. 4 кл.

Трушко В.В.

Прэзентацыя “Дасягненні беларускай навукі” (да дня беларускай навукі)

5-9 кл.

каб. інф.тэхн.

Корзун І.Р.

05.02

Гадзіна памяці “Піянеры-героі”

1-9 кл.

каб. інф.тэхн.

Думанская Г.Р.

Прыгодзіч Т.А.

12.02

Дзень здароўя

1-9 кл.

 

спартыўная зала

 

Ладыга С.П.,

Старык Г.М.

19.02

Відэавіншаванне да Дня абаронцаў Айчыны

1-9 кл.

 

каб. інф.тэхн.

Гушча  Ю.А.

26.02

Гульнёвая праграма “Праважаем зіму”

1-9 кл.

 

пляцоўка ля школы

Корзун І.Р.,

Ладыга С.П.

05.03

Відэавіншаванне да Дня 8 Сакавіка

1-9 кл.

 

каб. інф.тэхн.

Сухаверхая Н.М.

12.03

Дзень здароўя

1-9 кл.

 

спартыўная зала

 

Ладыга С.П.,

Думанская Г.Р.

19.03

Конкурс чытальнікаў “Па старонках кніг мясцовых аўтараў” (21 сакавіка Міжнародны дзень паэзіі)

1-4 кл.

вучэбны каб. 1 кл.

Старык Г.М.

5-9 кл.

каб. інф.тэхн.

Прыгодзіч Т.А.

26.03

Выстава дэкаратыўна-прыкладной творчасці “Вясенняя капель”

1-9 кл.

калідор школы

Корзун І.Р.

02.04

Віктарына “Па старонках літаратурных твораў” (да Міжнароднага дня дзіцячай кнігі)

1-4 кл.

вучэбны каб. 2 кл.

Шульган Л.М.

Прагляд відэафільма да дня яднання народаў Беларусі і Расіі

5-9 кл.

каб. інф.тэхн.

Чырко Т.І.

09.04

Дзень здароўя

1-9 кл.

 

спартыўная зала

 

Ладыга С.П.,

Трушко В.В.

16.04

Гутарка “Усе людзі розныя, правы ва ўсіх аднолькавыя”

1-9 кл.

каб. інф.тэхн.

Сашко Н.К.

23.04

Экалагічная  акцыя  “Дзень  Зямлі”

1-5 кл.

вучэбны каб. 4 кл.

Кароль С.С.

6-9 кл.

каб. інф.тэхн.

Чырко Т.І.

30.04

Інтэлектуальная гульня “Хачу ўсё ведаць”

1-4 кл.

каб. інф.тэхн.

Трушко В.В.

Інтэлектуальная гульня “Што? Дзе? Калі?”

5-9 кл.

вучэбны каб. 7 кл.

Прыгодзіч Т.А.

07.05

Літаратурна-музычная кампазіцыя “Вялікай Перамозе прысвячаецца…”

1-9 кл.

 

каб. інф.тэхн.

Гушча Ю.А.,

Сухаверхая Н.М.

14.05

Дзень здароўя. Гульнёвая праграма “Разам дружная сям’я” (да Дня сям’і)

1-9 кл.

 

спартыўная зала

 

Ладыга С.П.,

Шульган Л.М.

21.05

Падарожжа па краіне Піянерыя

1-9 кл.

 

каб. інф.тэхн.

Корзун І.Р.

28.05

Спартыўнае свята, прысвечанае заканчэнню навучальнага года

1-9 кл.

 

спартыўная зала

 

Ладыга С.П.,

Кароль С.С.

Час правядзення мерапрыемстваў: 9.00 - 9.45

 

свернуть

Аб'яднанні па інтарэсах

развернуть

Расклад

 аб’яднанняў па інтарэсах

у шосты школьны дзень

на 2021/2022 навучальны год

Назва

Кіраўнік

Час

Месца

правядзення

 

Гурток “Юны выратавальнік”

Ладыга С.П.

 

10.00 – 10.45

10.55 – 11.40

 

спартыўная зала

Гурток “Маска”

Сухаверхая Н.М.

10.00 – 10.45

10.55 – 11.40

 

каб.гісторыі

свернуть

Школа прававых ведаў

развернуть

ПЛАН РАБОТЫ

“Школы прававых ведаў”

(прафілактыка супрацьпраўных паводзін)

на І паўгоддзе 2021/2022 навучальнага года

Дата

Назва мерапрыемства

Удзельнікі

04.09

Прававая гульня “Займальнае падарожжа ў каралеўства Законія”

4 клас

11.09

Гульня-віктарына “Я маю права”

1 клас

18.09

Прававы лікбез “Адзінства беларускаага народа”

7 клас

25.09

Практыкум па правілах паводзін у школе “Незвычайнае школьнае падарожжа”

3 клас

02.10

Дыскусійныя арэлі “мая прафесія патрэбна людзям”

11 клас

09.10

Прававы брыфінг “Бацькі і дзеці”

10 клас

16.10

Бацькоўскі ўсенавуч “як зберагчы дзіця ад насілля”

бацькі 6 класа

23.10.

Гутарка-абмеркаванне “Я выконваю правілы бяспекі”

5 клас

30.10

 

Адкрыты мікрафон “Сучасны мабільны чалавек – гэта…”

10 клас

06.11

Веер меркаванняў “Абарона правоў чалавека”

9 клас

13.11

Брэйн-рынг “Хто прыдумаў правы чалавека?”

2 клас

20.11

Правілы паводзін на вуліцы “Я ведаю правілы дарожнага руху”

5 клас

27.11

Праблемная майстэрня “Канфлікты ў нашым жыцці”

бацькі 8 класа

04.12

Урок здароўя “Падлеткі і шкодныя звычкі”

6 клас

11.12

Трэнінгавы занятак па  прафілактыцы правапарушэнняў “Ты і закон: правы, абавязкі, адказнасць”

8 клас

18.12

Відэалекторый ”Ад прававой граматнасці - да грамадзянскай адказнасці”

9 клас

Дыскусія «Ці патрэбны падлеткам  кішэнныя грошы?»

08.01.2022

Бацькі

Гутарка «Вашы правы і абабязкі».

15.01.2022

Вучні 1 класа

Гульня «Вяселае падарожжа ў краіну прававых ведаў».

22.01.2022

Вучні 2 класа

Турнір знаўцаў права  «Што я ведаю пра правы  чалавека?»

29.01.2022

Вучні 3 класа

Урок-трэнінг «Дзіцяці пра яго правы».

05.02.2022

Вучні 4  класа

Віктарына «Правы дзіцяці».

12.02.2022

Вучні 5  класа

Інтэлектуальная гульня «Гартаем старонкі Дэкларацыі праў чалавека».

19.02.2022

Вучні  6 класа

Урокі здароўя  «Скажам шкодным звычкам “не”!»

26.02.2022

Вучні 7 класа

Эстафета меркаванняў «Быць адказным  – гэта  значыць ...»

05.03.2022

Вучні 10 класа

Ток-шоу «Мат– не наш фармат»

12.03.2022

Вучні 8 класа

Інфармацыйна-публіцыстычны часопіс «Моладзь у грамадзянскай супольнасці».

19.03.2022

Вучні 9 класа

Дыскусійныя арэлі «Мая прафесія на рынку працы».

26.03.2022

Вучні 11 класа

Гутарка-абмеркаванне «Мае правы –  мае абавязкі».

02.04.2022

Вучні 2 класа

Правілы паводзін на вуліцы «Свой і чужы».

09.04.2022

Вучні 3 класа

Канверт адкрыццяў «Мой сябар –  самы лепшы…»

16.04.2022

Вучні 5 класа

Практыкум «Які я чалавек?»

23.04.2022

Вучні 6 класа

Дзелавая спрэчка «Хто хоча, той і ўмее».

30.04.2022

Вучні 7 класаў

Дыспут «Пазнай самога сябе»

07.05.2022

Вучні  8 класаў

Веер меркаванняў «Твае правы і абавязкі ў грамадстве і дзяржаве».

14.05.2022

Вучні 9 класаў

Брэйн-рынг «Твае правы, выпускнік».

2105.2022

 Бацькі і вуч. 11кл

Парады «Карысныя канікулы!»

28.05.2022

 Вучні 10 класа

Педагог сацыяльны Наталля Канстанцінаўна Сашко

Час правядзення мерапрыемстваў: 9.00 - 9.45 

свернуть

Пакой дзіцячых ініцыятыў

развернуть

ПЛАН

па арганізацыі і выкананні работы

ў пакоі дзіцячых ініцыятыў

на 2021/2022 навучальны год

Дата

Назва мерапрыемства

Удзельнікі

04.09

“Веер прапаноў” (па афармленні пакоя дзіцячых ініцыятыў)

8-11 класы

11.09

Падрыхтоўка да Дня нараджэння Беларускай рэспубліканскай піянерскай арганізацыі

Піянерскі актыў

18.09

Акцыя да Дня яднання “Наша сіла ў адзінстве”

Члены БРПА

25.09

Анкетаванне “Чым бы я хацеў займацца ў пазаўрочны час”

акцябраты

02.10

Віншаванне з Днём настаўніка і Днём састарэлых людзей ветэранаў педагагічнай працы

Члены БРПА

09.10

Знаёмства з сайтам brpo.by

Піянерскі актыў

16.10

Знаёмства з піянерскімі праектамі на сайце БРПА

8-9 класы

23.10.

Прэзентацыя “Хто такія валанцёры”

Члены БРСМ

30.10

 

Гадзіна карыснай інфармацыі  “Цімураўская работа ў зоне піянерскага дзеяння”

4-7 класы

06.11

Гадзіна зносін “Моладзь. Здароўе. Вобраз жыцця”

Члены БРСМ

13.11

Акцыя “Папяровы клад”

4-11 класы

20.11

Прэзентацыя “Хто такія акцябраты?”

1-2 класы

27.11

Знаёмства з онлайн-праектам “Піянерская гульня”

Члены БРПА

04.12

Прэзентацыя “Піянерская дружына школы: людзі і падзеі”

1-4 класы

11.12

Выпуск сценгазеты “Серабрысты снегапад”

Піянерскі актыў

18.12

Акцыя “Зімовыя ўзоры” (навагодняе афармленне кабінетаў)

8-11 класы

08.01

Навучанне правілам бяспечных паводзін. Складанне “Метадычнай капілкі” мерапрыемстваў з вучнямі 8-11 класаў

15.01

Падрыхтоўка да выставы-конкурса дзіцячай творчасці “Стаіць на варце Радзімы салдат” з піянерскім актывам

22.01

Падрыхтоўка малодшых школьнікаў да ўступлення ў ГА “БРПА” з вучнямі 2-6 класаў

29.01

Экскурсія ў сельскую бібліятэку “Кніга – наш сябар і памочнік” з вучнямі 5-7 класаў

05.02

Піянерскі збор “Піянеры героі  - у памяці назаўжды!”з членамі БРПА

12.02

Інтэлектуальная гульня “Шлях да поспеху”з вучнямі 8-11 класаў

19.02

Падрыхтоўка да раённага этапа Рэспубліканскага конкурса лідэраў ГА “БРПА” “Лідэр года – 2022” з піянерскім актывам

26.02

Прэзентацыя для членаў БРСМ “Маладзёжныя субкультуры і мы”

05.03

Гадзіна карыснай інфармацыі з вучнямі 4-7 класаў “У роднай старонцы, на матчынай мове”

12.03

Гадзіна зносін з членамі БРСМ “Асноўныя правілы аратарскага майстэрства”

19.03

Падрыхтоўка віншаванняў “Салдатамі не нараджаюцца” з вучнямі 4-11 класаў

26.03

Адкрыты мікрафон для вучняў 1-2 класа “Свет маіх захапленняў”

02.04

 “Піраміда жыццёвых каштоўнасцей”. Сусветнае кафэ з членамі БРПА

09.04

Акцыя для вучняў 1-4 класаў “Пажылыя людзі - у зоне акцябрацкага дзеяння”

16.04

Урок здароўя “Клопат пра жыццё – у тваіх руках” з членамі БРПА

23.04

Конкурс юных паэтаў “Спроба пяра” пад дэвізам “Беларусь у маім сэрцы” з вучнямі 5-9 класаў

30.04

Акцыя “Чыстая вёска – чыстая Беларусь” з членамі БРСМ

07.05

Піянерскі квіз “Навекі ў памяці народнай” з членамі БРПА

14.05

Гульнёвая праграма “Мы вясёлыя рабяты, таму што акцябраты” з вучнямі 1-4 класаў

21.05

Піянерскі суботнік “Мая праца – табе Айчына” з вучнямі 5-11 класаў

28.05

Панарама ідэй “Сябруюць дзеці на планеце” з піянерскім актывам

Педагог-арганізатар Ірына Рыгораўна Корзун

Час правядзення мерапрыемстваў: 11.00-11.45

свернуть

Графік работы настаўнікаў-прадметнікаў

развернуть

ПЛАН РАБОТЫ

настаўнікаў-прадметнікаў

у шосты школьны дзень

(кансультацыі, інтэлектуальна-пазнавальныя гульні па вучэбных прадметах)

на 2021/2022 навучальны год

Дата

Вучэбны прадмет

Удзельнікі,

клас

Месца правядзення

Адказны настаўнік

04.09

Беларуская мова

5-9 класы

каб. інф.тэхн.

Гушча Ю.А.

18.09

Літаратуранае чытанне

1-4 класы

каб.пач.кл. 4 кл.

Трушко В.В.

25.09

Матэматыка

1-4 класы

каб.пач.кл. 1 кл.

Шульган Л.М.

Працоўнае навучанне (абслугоўваючая праца)

5-9 класы

каб. інф.тэхн.

Кароль С.С.

09.10

Беларуская мова

1-4 класы

каб.пач.кл. 2 кл.

Старык Г.М.

16.10

Руская мова

1-4 класы

каб.пач.кл. 3 кл.

Думанская Г.Р.

Хімія

5-9 класы

каб. інф.тэхн.

Чырко Т.І.

23.10.

Літаратуранае чытанне

1 – 4 кл.

каб.пач.кл.

Трушко В.В.

 Руская мова

5-9 класы

каб. інф.тэхн.

Прыгодзіч Т.А.

30.10

 Матэматыка

1-4 класы

каб.пач.кл. 2 кл.

Старык Г.М.

06.11

Чалавек і свет

1-4 класы

каб.пач.кл. 3 кл.

Думанская Г.Р.

Біялогія

5-9 класы

каб. інф.тэхн.

Чырко Т.І.

13.11

Літаратуранае чытанне

1-4 класы

каб.пач.кл.1 кл.

Шульган Л.М.

20.11

 Матэматыка

1-4 класы

каб.пач.кл.4 кл.

Трушко В.В.

 Беларуская літаратура

5-9 класы

каб. інф.тэхн.

Сашко Н.К.

27.11

Музыка

1-4 класы

каб.пач.кл.

Думанская Г.Р.

 Руская літаратура

5-9 класы

каб. інф.тэхн.

Корзун І.Р.

04.12

 Працоўнае навучанне

1-4 класы

каб.пач.кл.

Шульган Л.М.

Беларуская мова

11 клас

каб. інф.тэхн.

Сашко Н.К.

11.12

Чалавек і свет

1-4 класы

каб.пач.кл.4 кл.

Трушко В.В.

18.12

 Літаратурнае чытанне

1-4 класы

каб.пач.кл.

Старык Г.М.

Руская мова

5-9 класы

каб.6 класа

Корзун І.Р.

         

15.01

Літаратуранае чытанне

1-4 класы

каб.пач.кл.

3 кл.

Думанская Г.Р.

Хімія

5-9 класы

каб. інф.тэхн.

Чырко Т.І.

22.01

Матэматыка

1-4 класы

каб.пач.кл.

2 кл.

Старык Г.М.

Працоўнае навучанне (абслугоўваючая праца)

5-9 класы

каб. інф.тэхн.

Кароль С.С.

29.01

Беларуская мова

1-4 класы

каб.пач.кл.

4 кл.

Трушко В.В.

Руская мова

11 клас

каб.11 класа

Корзун І.Р.

05.02

Літаратуранае чытанне

1-4 кл.

каб.пач.кл.

3 кл.

Думанская Г.Р.

 Руская мова

5-9 класы

каб. інф.тэхн.

Прыгодзіч Т.А.

12.02

 Матэматыка

1-4 класы

каб.пач.кл.

2 кл.

Старык Г.М.

12.03

Чалавек і свет

1-4 класы

каб.пач.кл.

3 кл.

Думанская Г.Р.

19.03

 Працоўнае навучанне

1-4 класы

каб.пач.кл.

2 кл.

Старык Г.М.

Беларуская мова

11 клас

каб. інф.тэхн.

Прыгодзіч Т.А.

02.04

 Літаратурнае чытанне

1-4 класы

каб.пач.кл.

1 кл.

Шульган Л.М.

Хімія

5-9 класы

каб. інф.тэхн.

Чырко Т.І.

23.04

Працоўнае навучанне

1-5 класы

каб.пач.кл.

4 кл.

Кароль С.С.

Біялогія

6-9 класы

каб. інф.тэхн.

Чырко Т.І.

30.04

Літаратурнае чытанне

1-4 класы

каб.пач.кл.

4 кл.

Трушко В.В.

Руская літаратура

5-9 класы

каб. інф.тэхн.

Прыгодзіч Т.А.

14.05

Музыка

1-4 класы

каб. інф.тэхн.

Шульган Л.М.

 

Час работы: 10.00 – 10.45

 

свернуть